Фото: Камерата „скенираше“ на „Филип Втори“ а притоа привлече големо внимание

На главната арена во Скопје се „скенираа“ трибинитеГолемото дерби од второто коло во Првата Македонска Фудбалска Лига меѓу екипите на Вардар и Шкендија, кое се одигра на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје, беше прогласено за меч со висок ризик.
Од таа гледна точка се внимаваше речиси на секој детал на арената, при што на сцена настапи една камера која речиси ги скенираше сите трибини на „Филип Втори“ а притоа измами и големо внимание кај публиката.
Да бидеме искрени, и нам ни го привлече вниманието, барем за момент овој детал од мечот кој го добија „Вардарци“ со убедливи 3-0.
Повеќе на: sport365.mkГолемото дерби од второто коло во Првата Македонска Фудбалска Лига меѓу екипите на Вардар и Шкендија, кое се одигра на „Националната Арена Фи

Пронајдете не на следниве мрежи: