Фото: Колбасица долга 26 метри, за 200 години од градот!

Loading...

Жителите на Белвил, град во американската држава Илиноис, го прославија 200-тиот роденден на градот, правејќи скараџиска колбасица и лепчиња од 200 човечки чекори (60 метри). Месарот Лери Шуберт и неговиот тим искористија 54 килограми месо за колбасицата, која подоцна волонтери ја пржеа на скара, по повод одбележувањето на 2 века постоење од градот Белвил.
Организаторите на прославата не сакаа да ги наплатат трошоците за производство на колбасиците и лепчињата, туку сакаа да влезат во Гинисовата книга на рекорди, пренесоа локалните медиуми. Месарот Лери Шуберт и неговиот тим искористија 54 килограми месо за

loading...
Loading...