Фото: КОПИЈА – Братот на Јоксимовиќ ист како Жељко

Loading...

Саша Јоксимовиќ е српски актер и брат на кантавторот Жељко Јоксимовиќ. Тие двајца се доказ дека гените се моќна работа. Помладиот брат Саша е копија  на Жељко.
По новите промени во „Гранд продукција“, Саша ја доби можноста да биде водител на нова музичка емисија реализирана од продукцијата. Заедно со уште една српска водителка ќе ја водат шоу-програмата „Сензација“ која ќе се емитува на тв „Прва“.
Погледнете како изгледа тој, на следната страна:

33-годишниот Саша Јоксимовиќ е познат актер, женет е и има син.Помладиот брат Саша е копија  на Жељко.
По новите промени во „Гранд продукција“, Саша ја доби можноста да биде водител на

loading...
Loading...