ФОТО: Македонските навивачи со порака до Грција

Mакедонците не забораваат дека Македонија во 1913 година беше насила поделена.По трите одиграни натпревари од групата А, Македонија со едно реми и два пораза успеа да избори пласман во следната фаза.
Македонските навивачи се подготвени за вечерашниот натпревар во кој нашите ракометари ќе играат против Хрватска.  Најдобриот поединец од дуелот со Србија и стрелец на решавачкиот гол Дејан Манасков изјави:
„Мислам дека имаме шанси да се надигруваме, бидејќи не е тоа таа Хрватска од пред 5-6 години имаат смена на генерации и не се така добро воиграни.“
А, со оваа фотографија се гледа дека Mакедонците не ја забораваат 1913 година кога нашата земја беше насила поделена. Ориганалноста на навивачите нема граници, а доказ за тоа е оваа порака која ја испратија до нашиот јужен сосед!
По трите одиграни натпревари од групата А, Македонија со едно реми и два пораза успеа да избори пласман во следната фаза.
Македонските нави

Пронајдете не на следниве мрежи: