Фото: Неизбежна смрт! Авион се урна во Атлантикот

Во неделата, во близина на американското гратче Оушн Сити, загинаа двајца мажи, кога мал едномоторен авион се урна во Атланскиот океан.
Моментот на падот на авионот во вода, го овековечи фотографот на АП, Витни Руфо, која  се нашла во близина на плажата.
Телата на Џошуа Едик (27) и Томас Гогин (43) се пронајдени во понеделникот. Двајцата мажи кои загинале во несреќата работеле во полиција.

Во неделата, во близина на американското гратче Оушн Сити, загинаа двајца мажи, кога мал едномоторен авион се урна во

Пронајдете не на следниве мрежи: