ФОТО: Ова е херојот кој го запре крвавиот масакр во Житиште!

Loading...

Љубо Милиновиќ од Житиште, татко на сопственикот на кафулето „Макијато“ во кое вчеравечер се случи невиден масакр, изјавил дека убиецот Синиша Златиќ (38) го совладале келнерот Исидор Сучевиќ и гостинот Милан Мајкиќ, двајцата од Житиште.Инаку, пет лица се убиени, а 20 ранети ноќеска во местото Житиште, крај Зрењанин, кога лицето З.С. (38) влегло во кафулето „Макијато“ и истрелало повеќе куршуми од автоматско оружје, соопшти српското МВР, а пренесе Танјуг.
Тешкото убиство се случило околу 01.40 часот, а З.С. испукал повеќе истрели од автоматското оружје и притоа ја убил својата сопруга и уште едно женско лице, по што продолжил да пука врз сите кои во тој момент се наоѓале во кафулето, наведува МВР на Србија.Инаку, пет лица се убиени, а 20 ранети ноќеска во местото Житиште, крај Зрењанин, кога лицето З.С. (38) влегло во кафулето „Макијато“ и

loading...