ФОТО: Ова е победничкото селфи на Вардар!

Вардар ја понижи Висла Плок со 31:20 (14:10) и заслужено оди во наредната фаза од натпреварот.Вардар одигра го надигра противникот и заслужено обезбеди пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите.
Висла по десетти пат не успеа да ја помине осминафиналната фаза.
Претходно, пласман во четврт-финалето обезбедија и екипите на Киелце и на Веспрем, кои се и потенцијални противници на Вардар.
А ова е победничкото селфи на Вардар. Браво момци!Вардар одигра го надигра противникот и заслужено обезбеди пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите.
Висла по десетти пат не успеа

Пронајдете не на следниве мрежи: