Фото: Полицаец пред децата си ја убил поранешната сопруга и еден маж

Четириесет годишен полицаец е уапсен откако пред своите деца ја застрелал поранешната сопруга и еден 45-годишен маж. 
Оваа трагедија се случила во Хрватска и ја потресе целата земја. 
Убиството се случило вчера кога полицаецот со повеќе куршуми од автоматско оружје ги усмртил сопругата и мажот кои заедно со децата биле во автомобил. За среќа децата не се повредени.
Трагедијата се случила кога полицаецот со пресретнал возилото со кое управувал 45-годишниот маж. Застанал и од багажниот простор го извадил оружјето, по што почнал да пука.
Во возилото покрај мажот, била 39-годишната поранешна сопруга на полицаецот, нејзините две ќерки на возраст од 8 и 9 години и 17-годишниот син на возачот.

 Четириесет годишен полицаец е уапсен откако пред своите деца ја застрелал поранешната сопруга и еден 45-годишен маж.&n

Пронајдете не на следниве мрежи: