Фото: Порака до „Victoria’s Secret”:Вака изгледаат вистинските жени!

Loading...

„Облечени” само во долна облека, активистки во текот на викендот протестирале пред продавницата на „Victoria’s Secret” во Сан Франциско.
Се уште не стивна вревата од „загрижените” и конзервативни мајки, кои што и се налутија на компанијата „Victoria’s Secret” поради колекцијата на танга гаќички наменети за постарите тинејџерки на кои што се испишани зборовите “Call Me”, „Kiss Me”, „Wild” и „Feeling Lucky”, а сега веќе се појавила нова група на револтирани жени кои што му задаваат проблеми на овој глобално популарен бренд на долна облека.

Кампањата против компанијата „Victoria’s Secret” продолжила и во текот на изминатиот викенд во Сан Франциско, каде што група на полуголи жени и еден маж протестирале против славниот бренд на долна облека.

Овие протести биле во организација на групата „About-Face”, која дава се од себе за да ги „спаси” жените од негативното влијание на модната индустрија и од “лажните” слики за идеалното женско тело кое што го форсираат брендовите.

Неделниот протест бил насловен „Operation Real Bodies Real Love: About-Face Action of Body Acceptance and Self-Love!”, а истиот бил организиран преку социјалната мрежа Фејсбук. Поголемиот дел од жените се појавиле само во градници и гаќи, без комплекси, носејќи ги со себе пораките „Ветувам дека ќе си го сакам своето тело!”.„Облечени” само во долна облека, активистки во текот на викендот протестирале пред продавницата на „

loading...
Loading...