Фото: Преполна сала и голема поддршка за Металург

Ракометарите на Металург вечерва играат против Динамо Минск на реванш натреварот од осминафиналето од Лигата на Шампионите што се игра во Скопје.
На полувремето ракометарите имаат негатива од  еден гол, а резултатот е 11Ч12 за Динамо.
На првиот натпревар нашите шампиони славеа со 3 гола разлика, а ова е едно од најслабите полувремиња на Металург во Лигата на шампионите оваа сезона.
Единствена светла точка во нашиот состав е голманот Дарко Станиќ кој има 7 одбрани.
Салата е преполна, а играчита имаат поддршка од фановите со пеење и ракоплескање, што уште повеќе ја вжештува атмосферата во салата.

Ракометарите на Металург вечерва играат против Динамо Минск на реванш натреварот од осминафиналето од Лигата на Шампио

Пронајдете не на следниве мрежи: