Фото: Пронајдени телата на патниците, нема преживеани

Loading...

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“.Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани.
Известен е и јавен обвинител, а полициските екипите остануваат да го обезбедуваат местото на настанот.
Според официјалните информации, авионот бил пронајден урнат во Кремење, атар на село Кожле.Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани.
Известен е и

loading...
Loading...