Фото: Се појави во јавност тајна фотографија од свадбата на Цеца и Аркан!

Loading...

Во јавноста протече една од тајните фотографии од свадбата на Цеца и Аркан.На фотографијата која ја објавија српските медиуми се гледа дека поранешниот владика Василиј Качавенда бил свештеник на свадбата на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и на Аркан во црквата „Архангел Гаврил“ во близина на стадионот „Партизан“ во Белград. 
Овој владика неодамна мораше да се повлече поради вмешаноста во серијата скандали. Според фотографијата тој на 19-ти февруари 1995-та година учествувал на велата свадбена церемонија. 
 
Откако новинар го исконтактира владиката и го праша за фотографијата и дали навистина учествувал на венчавката на Цеца и Аркан тој одговорил:
„Не се сеќавам дали сум присуствувал или не“, каде што по ова веднаш ја спушти слушалката. 
Погледнете ја фотографијата на TZM.mkНа фотографијата која ја објавија српските медиуми се гледа дека поранешниот владика Василиј Качавенда бил свештеник на свадбата на фолк ѕвездата Ц

loading...
Loading...