Фото: Шекеринска проговори за сообраќајката: „Се уште сме тука, на местото на несреќата…“: Еве што остана од џипот!

Loading...

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, која била во еден од автомобилите кои учествуваа во сообраќајна несреќа утрово околу 8 часот на автопатот кон Гевгелија, ја потврди информацијата.„Се уште сме тука, на местото на несреќата. За среќа сме добро, но девојката што удри во нас е повредена. Поради изградба на автопатот, во функција е само една лента, но девојката која што удри во нас, од спротивната страна, се обиде да претекнува, па удри во заштитната ограда, а потоа и во нас“, изјави Шекеринска за „Фокус“.
Ова се фотографиите од оштетениот автомобил во кој се наоѓала потпретседателката на опозицијата за време на несреќата, а повеќе детали за истата можете да најдете на следниот ЛИНК

„Се уште сме тука, на местото на несреќата. За среќа сме добро, но девојката што удри во нас е повредена. Поради изградба на автопатот, во фу

loading...