Фото: Синот на убиениот Албанец во Сирија, се бори за живот

Синот на убиениот Ниметула, 18 годишниот Бунјамин Имери е тешко ранет во Сирија.Синот на убиениот Ниметула, 18 годишниот Бунјамин Имери е тешко ранет во Сирија, пишува порталот Алмакос.
Ниметула и неговиот син заминале во Сирија и се бореле на страната на бунтовниците против сирискиот претседател Башар ал Асад, објавува Алмакос.
Пред неколку дена беше објавено дека загинал Албанецот Ниметула од Грчец, а денеска Алмакос објавува дека во престрелката во Сирија бил тешко ранет и 18 годишниот Бунјамин.
Фото: АлмакосСинот на

Пронајдете не на следниве мрежи: