Фото: Скокнала пред автомобил за да го спаси синот

Loading...

Скокнала пред автомобил за да го спаси синотПриказната за Тонија МекКулог почна да се шири по социјалните мрежи. Откако жената од сојузната држава Њу Мексико му го спасила животот на синот скокајќи пред автомобил со кој управувал алкохолизиран возач…
Тонија и нејзиниот малолетен син стоеле на улица во друштво на уште еден човек кога 43 годишниот Скот Кновлес ја изгубил контролата над воланот и кренал баш кон нив.

 
Мајката брзо реагирала, го тргнала синот и човекот , но за жал самата не успеала да ја избегне несреќата.
Во моментов се наоѓа во болница и заздравува од повредите, но лекарите тврдат дека за многу брзо целосно ќе заздрави.
Возачот побегнал од местото на несреќата, но полицијата успеала да го фати. Приказната за Тонија МекКулог почна да се шири по социјалните мрежи. Откако жената од сојузната држава Њу Мексико му го спасила животот на синот ск

loading...
Loading...