Фото: Тинејџерка се бори за живот – излетала од пат со автомобилот

Девојка од подрачјето на Дубровник вчера изгубила контрола над возилото кое го управувала и излетала од патот, при што е тешко повредена.Во сообраќајната несреќа која се случила вчера околу 21:50 часот во Хрватска, тешко повредена е 18-годишна девојка која возела автомобил.

Во еден момент, таа изгубила контрола над возилото, излетала од патот на земјена површина длабока околу 2 метри.

Повредената девојка, пишуваат хрватските медиуми, е пренесена во болница и задржана на лекување.

читајте пулс24

Во сообраќајната несреќа која се случила вчера околу 21:50 часот во Хрватска, тешко повредена е 18-годишна девојка која возела автомобил.

Пронајдете не на следниве мрежи: