Фото: Во сообраќајна несреќа тешко повреден синот на Аркан

Војин Ражнатовиќ, син на убиениот Жељко Ражнатовиќ – Аркан, доживеал сообраќајна несреќа во која е тешко повреден.Како што објавија српските медиуми, несреќата се случила во Америка, каде што Војин живеел.  Тој со автомобил удрил во бандера покрај океанот и за влакно избегнал смрт.
Српскиот портал Ало пишува дека  Ражњатовиќ бил сам во автомобилот, а во несреќата се здобил со повреди на левото рамо, градниот кош и десниот зглоб.
-Добар ден, драги пријатели. Убаво е што се вратив во виртуелниот свет. Вистина е дека имав сообраќајка, автомобилот е целосно уништен. Но добро сум и полека закрепнувам од повредите, напиша тој на социјалните мрежи.

 Војин е син на Аркан од бракот со Наталија Мартиновиќ.Како што објавија српските медиуми, несреќата се случила во Америка, каде што Војин живеел.  Тој со автомобил удрил во бандера покрај океанот

Пронајдете не на следниве мрежи: