Фото: Застрелан е еден од водачите на навивачката група на Партизан

Loading...

Ален Костиќ (28), еден од водачите на навивачката група на Партизан е ранет синоќа околу 23 часот при престрелка во белградската населба Железник.Како што пишува српски Курир, инцидентот се случил за улицата Браќа Лукиќ и Радоја Првуловиќ пред куќата каде живее Костиќ, а тој со возило на Брзата помош е пренесен во Институтот за ортопедско-хируршки болести „Банјица“.
Костиќ бил застрелан во пределот на двете натколеници и изгубил доста крв.
Костиќ е познат како водач на екипата Саут Фемили, која приоаѓа на групата „Забрањени“ и која е во судир со „гробарите“ кои се наоѓаат на јужната трибина. „Забрањени“ се во судир и со навивачката група „Алкатраз“, од која се обидуваат да го преземат приматот на јужната трибина.Како што пишува српски Курир, инцидентот се случил за улицата Браќа Лукиќ и Радоја Првуловиќ пред куќата каде живее Ко

loading...
Loading...