Фото: Ѕвездите од „Сексот и градот“- некогаш и денес!

Loading...

Поминаа точно десет години од емитувањето од последната епизода на популарната серија „Сексот и градот“. И додека многу фанови знаат некои од епизодите на памет, не им изостанаа ниту пикантериите од приватниот живот на главните актерки на оваа серија. Доколку се прашувате како изгледаат денес Кери, Шарлот, Саманта и Миранда, погледнете.Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер ја глумеше колумнистката Кери, опседната со потпетици мода и мажи. Кери инспирацијата за колумните ја ноѓа во своите главно, дисфункционални врски со мажите.

Сара Џесика Паркер е една од оваа четворка која кариерата ја продолжила и на филмското платно. Денес има 49 години.

 
Синтија Никсон

Синтија Никсон ја глуми ироничната Миранда Хобс, независна и амбициозна адвокатка. Се нама појавувано во многу филмови по серијата, но ја шокираше јавноста кога во 2010 година ја потврди својата хомосексуална ориентација.

Синтија сега има 48 години, и изгледа сосема добро.

 
Кристин Дејвис

Кристин Дејвис се прослави со улогата на шармантната Шарлот Јорк во серијата „Сексот и градот“. Таа е најконтроверзната во групата и воедно и најоптимистична. Се појавила во неколку филмови по серијата, вклучувајќи ја и хит серијата „Copules Retreat“ во 2009 година.

Кристин денес има 49 години и е лечен алкохоличар.

 
Ким Катрал

Ким Катрал е можеби најпозната по улогата во серијата „Сексот и градот“. Ја глумеше нескротливата Саманта Џонс, опседната од убавината и желбата што подолго да го задржи младиот изглед.

Ким во август наполнила 58 години, а годините оставиле траги на нејзиното лице.
 Сара Џесика Паркер

loading...
Loading...