Фудбалски тренер избоден со нож во Албанија

Тренерот на фудбалскиот клуб Влазнија, Ернест Џока, е избоден со нож во Скадар. Како што јавија албанските медиуми, нападот го извршило засега неидентификувано лице.
Џока веднаш е пренесен во болница, а полицијата отвори истрага за случајот.
Мотивот за нападот засега е непознат. Како што јавија албанските медиуми, нападот го извршило засега неидентификувано лице.
Џока веднаш е пренесен во болница, а полицијата отвор

Пронајдете не на следниве мрежи: