ГЕМ, СЕТ, МЕЧ И ЗАПРОСУВАЊЕ: Руска тенисерка доживеа вистинско изненадување!

Анастасија Павличенкова (23), доживеа вистинско изненадување кога еден навивач успеа да се пробие до теренот, клекна пред неа и ја праша дали сака да се омажи за него.Павличенкова славеше на турнирот во Мексико, откако ја победи Швеѓанката Јохана Ларсон со 6:4, 6:4 во сетови.
Ентузијастичниот навивач со себе носеше прстен, а руската тенисерка единствено можеше да му понуди искрена насмевка.
Павличенкова подоцна преку Твитер објасни дека го одбила предлогот за брак од непознатиот навивач.
По победата над Ларсон, таа беше елиминирана од Италијанката Сара Ерани.
Погледнете го запросувањето кое изнуди насмевки кај присутните:
Павличенкова славеше на турнирот во Мексико, откако ја победи Швеѓанката Јохана Ларсон со 6:4, 6:4 во сетови.
Ентузијастичниот навивач со с

Пронајдете не на следниве мрежи: