Генијален ТРИК за да не ви влегуваат муви дома!

Пристигна топлото време, а со самото тоа и досадните муви. Овој едноставен трик, ќе ви помогне мувите засекогаш да исчезнат од вашето опкружување.Епа, веќе нема да морате да се мачите и да добивате воспаление на мускулите поради бркањето на мувите.
Спасот е, верувале или не, лимонот.

Потребни ви се 3-4 лимони, кои ќе ги исечете на половини. Наредете ги на решетката во рерната, и оставете да отстојат преку ноќ, но вратата од рерната мора да биде отворена.
Наутро, затворетете ја вратата и вклучете ја рерната на 100 степени. Немојте да го печете лимонот, туку почекајте само мирисот да се рашири низ просторијата, а штом линмонот омекне, фрлете го.
Домот ќе ви мириса со денови на лимон, а со самото тоа ќе ги избркате и мувите.Епа, веќе нема да морате да се мачите и да добивате воспаление на мускулите поради бркањето на мувите.
Спасот е, верувале или не, л

Пронајдете не на следниве мрежи: