Го претепал шефот поради гласина дека ќе остане без работа!

Директорот на фирмата „Swisslion Miloduh“ во Крагујевац, бил физички нападнат од страна на вработен во компанијата. На вработениот му било пренесено дека најверојатно ќе остане без работа, по што го претепал неговиот претпоставен. Како што пренесуваат српските медиуми директорот поради сериозноста на повредите бил префрлен во Ургентниот центар.
– Пациентот има повреда на главата и носот и моментално е на испитувања во Ургентниот центар, по што ќе бидат познато колку се сериозни неговите повреди. Случајот беше пријавен утрово околу 8:00 часот, посочиле од болницата.
Според неофицијални информации, идентитетот на работникот сѐ уште не е познат. Тој се нафрлил врз директорот С.Џ. откако се соочил со можноста да остане без работа.
Од полицијата сѐ уште официјално не ја потврдија причината за нападот, но извори блиски до истрагата посочиле дека неименуваниот работник е приведен во полиција. Како што пренесуваат српските медиуми директорот поради сериозноста на повредите бил префрлен во Ургентниот центар.
– Пациентот има п

Пронајдете не на следниве мрежи: