Го усмртил пред „Капитол”, па избегал- детали за трагедијата во Скопје

Loading...

Во 14 часот и 40 минути на булеварот “Јане Сандански” во близина на Трговскиот центар “Капитол“ патничко моторно  возило марка “Пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од непознато лице удрило во пешак. Полицијата денеска информира дека се работи за 66-годишниот Н.А. од Скопје кој бил прегазен, а возачот избегал.
Н.A со возило на Итна медицинска помош е префлен во Ургентниот центар при Комплексот клиники “Мајка Тереза“, каде што е констатирана смрт. Кратко по сообраќајната несреќа, од страна на припадници на едницата Алфа, пронајдено е возилот “пежо“ а идентификуван и пронајден е возачот.
Се работи за 28-годишниот А.Р од Скопје. Тој е приведен во Полицијата Гази Баба.
Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Скопје.
Од возачот е земена крв и урина за анализа а возилото е однесено на технички преглед. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Полицијата денеска информира дека се работи за 66-годишниот Н.А. од Скопје кој бил прегазен, а возачот избегал.
Н.A со возило на Итна медиц

loading...
Loading...