Голема трагедија на изборите во Србија: Човек умре на среде гласање!

Човек почина на избирачко место во Нови Сад, дознава РТВ. Според информациите на РТВ, околу 8:30 часот утринава, на засега непознат маж му се слошило во едно избирачките места во Нови Сад, Србија. Членовите на комисијата се обиделе да му помогнат, но безуспешно. Набрзо пристигнала и Брзата помош, но, лекарите само констатиралесмрт. Избирачкото место 183, каде се случила трагедијата, во моментот е затворено.
Граѓаните на Србија денеска на вонредни избори, избираат нов состав на републичкиот парламент. Избирачките места биле отворени во 7 часот, а ќе се затворат во 20 часот. Право на глас имаат 6.765.988 граѓани.Според информациите на РТВ, околу 8:30 часот утринава, на засега непознат маж му се слошило во едно избирачките места во Нови Сад, Србија. Членовит

Пронајдете не на следниве мрежи: