Голман во последните секунди од натпреварот постигнал гол за реми!

Барерн во саботата имаше се во  свои раце. Водеше со 2-1  на гости кај Аугсберг се до 94-та минута од натпреварот, но потоа се случи пресврт.Барер во саботата имаше се во свои раце. Водеше со 2-1  на гости кај Аугсберг се до 94-та минута од натпреварот, но потоа при изведувањето на корнер доаѓа на помош голманот Марвин Хитз и постигнува гол за изедначивање на резултатот. Погледнете го спектакуларниот гол.Барер во саботата имаше се во свои раце. Водеше со 2-1  на гости кај Аугсберг се до 94-та минута од натпреварот, но потоа при изведувањето на

Пронајдете не на следниве мрежи: