Голот на Трајковски против Фросиноне најдобар во сезоната

Нашиот репрезентативец направи вистинско ремек-дело, а воедно тоа беше неговиот гол-првенец во Серија А. До крајот на сезоната постигна уште два гола.Навивачите на Палермо го изгласаа голот на Александар Трајковски постигнат против Фросиноне за најубав на нивниот клуб изминатава сезона во Серија А. Нашиот репрезентативец направи вистинско ремек-дело, а воедно тоа беше неговиот гол-првенец во Серија А. До крајот на сезоната постигна уште два гола.
Навивачите на Палермо го изгласаа голот на Александар Трајковски постигнат против Фросиноне за најубав на нивниот клуб изминатава сезона во Серија

Пронајдете не на следниве мрежи: