Горан Пандев преминува во Монако

Францускиот второлигаш, кој од наредната сезона се враќа помеѓу елитата на Франција е заинтересиран за капитенот на нашата репрезентација.
Со ова и Пандев ќе стане дел од проектот„Европски Монако“ каде што идната сезона многу веројатно ќе играат играчи од типот на Радамел Фалкао и Карлос Тевез.
Монако води со пет бода предност две кола на крајот од Лига 2 и веќе своите мисли ги насочи кон градрење на нов тим за следната сезона.
Парите нема да бидат пробем за проектот „Европски Монако“ чии претседател е Рускиот тајкун Димитри Риболовлев.Францускиот второлигаш, кој од наредната сезона се враќа помеѓу елитата на Франција е заинтересиран за капитенот на на

Пронајдете не на следниве мрежи: