Греми за Тања Царовска

Loading...

Ресенчанката Тања Царовска, сними две песни за албумот на Крис Боти “Impressions“, албум кој оваа недела доби Греми награда за за најдобар поп инструментален албум.
Песната „Севдaх“, направена во соработка со Габриел  Јаред (со кого Тања има ќерка) се најде токму на овој албум, а во песната покрај гласот на Тања во одредени делови ќе слушнете и македонски рефрен.
Инаку Тања Царовска со својот вокал се најде и во  холивудските филмови „Троја“ и „Искушенијата на Исус“, првиот со Бред Пит, а вториот со Мел Гибсон.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
 Ресенчанката Тања Царовска, сними две песни за албумот на Крис Боти “Impressions“, албум кој оваа недела доби Греми награда за за најдо

loading...
Loading...