Хајдук води сериозни преговори со најдобриот фудбалер од домашното првенство

Спортскиот новинар Јурица Радиќ од хрватскиот весник „Спортске Новости“ во интервју за „НоваМакедонија“ вели дека тимот од Сплит е во сериозни преговори за ангажман на Дејан Блажевски, фудбалерот на Турново.Најдобриот фудбалер од домашното првенство, Дејан Блажевски, популарниот „Шиле“ има преговори со хрватски Хајдук, пренесува „НоваМакедонија“.
„Хајдук води сериозни преговори со Блажевски“ вели Јурица Радиќ, новинар од хрватскиот весник „Спортске новости“ за „НоваМакедонија“.
Македонскиот привремен репрезентативец Дејан Блажевски има и повеќе од солидна вредност на трансфер пазарот во вредност од цели 600 000 евра, па се очекува екипата на Хоризонт Турново да има фантастична заработка доколку дојде до продажба на нивниот а воедно и најдобриот фудбалер од домашното првенство, Дејан Блажевски, или популарниот „Шиле“.
Извор/Фото „НоваМакедонија“Најдобриот фудбалер од домашното првенство, Дејан Блажевски, популарниот „Шиле“ има преговори со хрватски

Пронајдете не на следниве мрежи: