ХАОС на паркинг: Пензионер успеал да удри во 10 автомобили!

Американските полицајци соопштија дека пензионер стар 92 години, направил вистински хаос на еден паркинг во Висконсин.Верувале или не, тој успеал да удри скоро во сите паркирани автомобили што се наоѓале во близина, а прашање на чиста среќа е што нема повредени.
Полицијата од Висконсин објави видео од безбедносните камери на кои се гледа како еден пензионер (92), успева со својот автомобил да удри 10 возила на паркингот!
Камерите прикажуваат како возачот ги удира автомобилите пред и зад себе, пред да се обиде да замине од паркингот каде што налетува на црвен „пикап“.

За среќа, никој не беше повреден во инцидентот, а полицијата соопшти дека возачот во тој момент веројатно имал здравствени проблеми.
Верувале или не, тој успеал да удри скоро во сите паркирани автомобили што се наоѓале во близина, а прашање на чиста среќа е што нема повредени.

Пронајдете не на следниве мрежи: