Хаос во Будва: Поплавени се улиците од градот!

Loading...

Во невремето кое ја зафати Црна Гора, најмногу настрадале Петровац и Будва каде што се забележани големи поплави.Надојдените води течеле низ улиците на Будва, по денешните врнежи кои го погодија црногорското приморје.
Како што е најавено, обилните врнежи ги погодија и централните делови од земјата.
Метеоролозите сѐ уште не можат да дадат точно предвидување кога ќе престанат врнежите и се надеваат дека наскоро ќе се разотидат облаците.
Надојдените води течеле низ улиците на Будва, по денешните врнежи кои го погодија црногорското приморје.
Како што е најавено, обилните врне

loading...
Loading...