Ибрахимовиќ нервозен- ќе ја скршеше пречката зошто не и даде гол на Македонија.

Откако Златан Ибрахимовиќ вчера не успеа да и даде гол на Македонија, се исфрустрирал на теренот и за малку ќе ја скршеше пречката на голот.
Иако познатиот фудбалер имаше неколку извонредни шанси, најпрво Томе Пачовски ги одбрани ударите на Ибрахимович, а потоа и Кристијан Наумовски во неколку наврати усепа да го спречи играчот на ПСЖ да постигне гол, по што растеше нервозата кај играчот.
 На овој натпревар, Македонија загуби од Шведска со резултат 1-0.

 
Откако Златан Ибрахимовиќ вчера не успеа да и даде гол на Македонија, се исфрустрирал на теренот и за малку ќе ја скрш

Пронајдете не на следниве мрежи: