Играчите на Работнички не сакаат да излезат на терен!

Натпреварот веројатно ќе остане без завршница!На барање на судиите делегатот прво реши да ги избркаат навивачите на домаќинот. По ваквата одлука следуваше нова – празнење на цела сала, односно мечот го напуштија и навивачите на МЗТ. Ова предизвика револт кај сите во таборот на „центарци“ кои решија да се соладизираат со „Сити парк бојс“ и да го напуштат паркетот.На барање на судиите делегатот прво реши да ги избркаат навивачите на домаќинот. По ваквата одлука следуваше нова – празнење на цела сала, од

Пронајдете не на следниве мрежи: