Има нешто што се уште не го знаевте за сексот!

Сексот е важен дел од секоја врска, а добриот или лошиот секс значително влијае на нејзината долготрајност и цврстина.

Колку и да се обидувате понекогаш да негирате, едноставно е така. Сексот е важен дел од секоја врска, а добриот или лошиот секс значително влијае на нејзината долготрајност и цврстина.

Ова се неколку навистина интересни факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле.

1. Луѓето кои убаво ни мирисаат ги доживуваме попривлечи дури повеќе и од оние кои се поатрактивни и поубави.

2. После разделбата, мажите се тие кои наизглед подобро ја поднесуваат таа ситуација, но сепак нив повеќе ги мачи и повеќе мислат на разделбата и пропаднатата љубов.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.