Исчистете ги цревата и одржете нормално рН ниво на желудникот- потребно е да го јадете ова за вечера три дена…

 Салатата која  ви ја претставуваме ќе ви помогне  да ги исчистите цревата и  да одржите нормално рН ниво   во желудникот.Намириците кои  ја сочинуваат  оваа салата  се богати  со влакна, минерали и  пектини, кои  ќе  го помогнат  одржувањето  на цревната флора.
Потребни состојки:
Маслиново масло
Лимонов сок
Репа
Зелка
Морков
Подготовка:
Зелката, морковот и  репата изрендајте ги  и   измешајте ги  во сад. Можете да додадете и малку целер. Оставете малку да одстои за да се ослободи сокот, а потоа додадете го маслиновото масло  и лимоновиот сок . Не ја солете салатата.
 Оваа салата ќе даде позитивни резултати, а вие не заборавајте  и покрај конзумацијата на оваа салата, треба да јадете  здрави намирници и  да пиете вода.Намириците кои  ја сочинуваат  оваа салата  се богати  со влакна, минерали и  пектини, кои  ќе  го помогнат&nbsp

Пронајдете не на следниве мрежи: