Исповед на поранешна љубовница на шеик: Имаше 11 љубовници, но јас..

Џил Дод е исклучително успешна деловна жена и основач на меѓународно признатиот бренд за облека „Рокси“ која за „Дејли мејл“ го раскажува своето искуство како љубовница на еден шеик.Во раните 80-ти, таа била млада и наивна манекенка која на едно патување во Кан со пријателите го запознала милијардерот и трговец со оружје, Аднан Кашоги. Кратко откако се запознале тој побарал од неа да биде негова љубовница.
Според законот во Саудиска Арабија, тој смеел да имам 11 љубовници и три законски жени. – Се согласив. Од тој момент станав една од жените во неговиот харем, и се менував со други жени, чекајќи го својот ред за да имам секс со човекот кој го засакав – вели Џил.
Аднан бил 24 години постар од неа, и како што таа вели, бил низок, подебел и ќелав, но тоа нејзе не ѝ пречело.
– Никогаш не сум запознала поинтелигентен, поелоквентен и позабавен маж од него – изјавила Дод.

Таа вели дека секогаш бил опкружен со жени и го опишала како неверојатен љубовник.
– Некои од неговите љубовници изгледаа толку младо што човек би помислил дека се работи за средношколки, додава таа. Аднан ја опсипувал со скапоцени подароци, а дури и го платил и образованието на еден институт за мода.
Своевремено, Џил ги красела страниците на познатите списанија Вог и Мари Клер и била многу успешна манекенка.
Кон крајот на 1981. година, таа почнала да се чувствува непријатно во целата ситуација.
– Една вечер влезе во мојата соба за да ми даде подарок. Кога го виде моето лице, ми рече дека ја згрешил собата и ми кажа да го задржам подарокот. Срцето ми застана, тој мислеше дека сум друга девојка, вели таа.
Својот однос го завршиле во 1982. година, а седум години подоцна, Дод ја основала компанијата „Рокси“. 
Во раните 80-ти, таа била млада и наивна манекенка која на едно патување во Кан со пријателите го запознала милијардерот и трговец со оружје, Аднан

Пронајдете не на следниве мрежи: