Иванка Трамп купи обетки, а компанијата за накит за инает ги донираше парите во кампањата на Хилари

Демократите во САД се за жалење.Пред некој ден, ќерката на републиканскиот кандидат за претседател, Доналд Трамп, Иванка, купи обетки од „Lady Gray“. Навидум, настанот не е ништо посебно.
Но, она што компанијата за накит го направи ја разбранува целата јавност.
Ги донираа парите за кампањата на противничката на Трамп, Хилари Клинтон.
Настанот беше поздравен од страна на либералите, откако тие се пофалија за ова на официјалниот профил на компанијата.
Нивната огорченост оди до таму, што тие со порачката дури и испратиле порака која гласи:
„Драга Иванка,
Ви благодариме што нарачавте накит преку интернет од нас. Со задоволство ве известуваме дека парите дарежливо ќе ги донираме во кампањата на Хилари Клинтон, како и во Организацијата против поседување на оружје и Советот за имиграција на САД. Се надеваме дека уживате во обетките.
Се најдобро,
Џил и Сабина
Lady Gray“
Откако компанијата го објави писмото што и го прати на Иванка и на социјалните мрежи, тие продолжија да се фалат колку цврсто стојат на политичките убедувања блиски до Хилари и дека тоа е нешто што чувствувале дека мора да го направат.
Ваквиот потег, освен што е неморален кон купувачите, наиде кај потсмев кај републиканците и побуди коментари како:
„Е ако де, нека се почасти некое кафе Хилари, па и таа е за гревота“.Пред некој ден, ќерката на републиканскиот кандидат за претседател, Доналд Трамп, Иванка, купи об

Пронајдете не на следниве мрежи: