Избувна пожар во црквата „Св. Архангел Михаил“ во Автокоманда

Loading...

Пожар избувна утрово во црквата Св. Архангел Михаил во Автокоманда. Како што информираат од МВР пожарот бил предизвикан од клима уред.
Пожарот е изгаснат, а интервенирано е со три возила и девет пожарникари.
Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА соопштија дека опожарени се столиците во црквата.  Како што информираат од МВР пожарот бил предизвикан од клима уред.
Пожарот е изгаснат, а интервенирано е со три возила и девет пожарникари.

loading...
Loading...