Изгоре пекара и семејна куќа во Скопје

Loading...

Утринава во 9 часот избувна пожар во пекара во скопската населба Ѓорче Петров. За среќа во пожарот нема повредени лица.
Во гаснењето на пожарот учествувале повеќе пожарникарски возила и пожарникари – еден од пожарникарите е повреден.
Огнот од пекарата го зафатил и покривот на куќата. Според очевидците,  пожарот избил од оџакот кој се запалил рано утринава.За среќа во пожарот нема повредени лица.
Во гаснењето на пожарот учествувале повеќе пожарникарски возила и пожарникари – еден од пожа

loading...
Loading...