Излечете ги синусите за пет дена: Решете се засекогаш од главоболките и затнатиот нос!

Loading...

По ова мирно ќе пиете,а главоболките потполно ќе изчезнат.Со доаѓањето на ладните денови кај многу доаѓа и до лесна подложност на воспаленија па така и воспаленијата на синусите се пратени со силни болки.
Со синуситисот доаѓа главоболката и напнатост на врвот на носот,над веѓите или пак образите,а на многумина кај такви болки не помагаат класични аналгетици.Наместо неделотворното труење со такви препарати,обидете се со природно решение.
Одличен сојузник во борбата против синуситисот е – ренот!
Изрендајте го,ставете го во тегла и прелијте го со вински оцет,а потоа добро затворете.Смесата држете ја 10 дена на собна температура со повремено мешање.
По 10 дена,неколку пати дневно отворете ја теглата и длабоко вдишете го мирисот на ренот по пет минути.Истата течност истурајте ја на марамица и ставете го преку челото или кај образите.Терапијата трае пет дена,а токму толку ќе ви бидат доволни да се решите од непријатните главоболки.
Едно од решението е да изрендате 50 грама рен,ставете го во 5 дл. вода и сварете. Споменатата мешавина искористете ја за инхалации.Со доаѓањето на ладните денови кај многу доаѓа и до лесна подложност на воспаленија па така и воспаленијата на синусите се пратени со силни болки.

loading...