Излечила псоријаза со помош на нешто толку едноставно! На ова никој не се сетил досега!

Хроничната болест  на кожа поради која таа е покриена со бели лушпи, чеша и е сува се нарекува псоријаза. Ви претставуваме рецепт кој  успешно  ќе ви помогне во лечењето псоријаза.

Состојки:

Една лажица корен од магарешки трн
3,5 л вода

Подготовка:
Коренот од  трнот варете го  околу 10 минути.

Употреба:
Секогаш пијте свеж  чај, веднаш по подготовката, три пати дневно. Имајте на ум  дека вашата исхрана треба да биде  што  е  можо поздрава, свежа и  едноставна.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.