Излезе англиската верзија од евровизиската песна на Даниел. Слушнете како звучи!

Денеска официјално беше промовирана англиската верзија на евровизиската песна „Лисја есенски“ (Autumn Leaves), со која Даниел Кајмакоски ќе ја претстави Македонија на овогодинашниот Евросонг во Виена.Автор на музиката и текстот на песната е шведскиот композитор Јоаким Персон, а за аранжманот и продукцијата е одговорен македонскиот музички продуцент Роберт Билбилов.
Слушнете како звучи англиската верзија:
Автор на музиката и текстот на песната е шведскиот композитор Јоаким Персон, а за аранжманот и продукцијата е одговорен македонскиот музички продуц

Пронајдете не на следниве мрежи: