„Излези момче право на тераса“ се слуша од трибините на натпреварот Металург – Динамо

Вечерва на натпреварот помеѓу Металург и Динамо Минск, публиката која е во огромент број френетично ги поддржува ракометарите на металург.
Од трибините се слуша натпреварувачката песна „Излези момче, право на тераса“, а патриотското во Македонцето секогаш е присутно со стиховите „наше ќе биде и Солунско поле“.
Металург на полувреме губеше од Динамо со еден гол разлика, а резултатот беше 11:12.
Вечерва на натпреварот помеѓу Металург и Динамо Минск, публиката која е во огромент број френетично ги поддржува раком

Пронајдете не на следниве мрежи: