Изменет сообраќаен режим на автопатот Куманово – Скопје

На дел од автопатот Куманово – Скопје кај населбата Миладиновци е воведен изменет сообраќаен режим поради изведување на градежни активности.Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека е затворена за сообраќај лентата за застанување, а сообраќајот се одвива по брзата и средната лента.
На останатите државни патишта сообраќајот се одвива без забрани по наместа влажни коловози на повисоките места и претежно суви коловози на пониските места.Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека е затворена за сообраќај лентата за застанување, а сообраќајот се одвива по брзата и среднат

Пронајдете не на следниве мрежи: