Израел им исплати 20 милиони долари на семејствата на жртвите во напад во 2010 година врз турски брод

Израел им исплати 20 милиони долари на семејствата на жртвите во израелскиот напад во 2010 година врз турски брод, кој превезувал хуманитарна помош, изјави турскиот министер за финансии, Наџи Агбал.Во тој напад загинаа 10 лица.
– Исплатена им е компензација на семејствата на оние кои го загубија животот во нападот на бродот „Мави Мармара“, истакна Агбала.
Исплатата ќе биде поделена меѓу десет семејства.Во тој напад загинаа 10 лица.
– Исплатена им е компензација на семејствата на оние кои го загубија животот во нападот на бродот &bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: