Извршниот одбор на СДСМ жестоко ја бодреше Албанија на мечот против Македонија

Loading...

Новиот член на Извршниот одбор Мухамед (Муки) Зекири, кој од „независен“ новинар вљубеник во екстремистичката вахабистичка идеологија на ИСИС стана високо профилиран политичар на СДСМ вечерва целата своја поддршка на натпреварот Македонија – Албанија кој заврши со резултат 1-1 откако беше прекинат поради големото невреме, ја давал на Албанската репрезентација.Неофицијално дознаваме дека Муки бил исклучително разочаран поради актуелниот резултат, со кој Макеоднија добива еден бод во гости, а Албанија останува поразена и покрај големите очекувања како фаворит на мечот. Освен Зекири, во неугодна позиција бил и Зоран Заев кој поради обврски за кој и тој незнае какви се (дали работни или оди кај што го викнале) во Ватикан не успеа да пристигне на арената „Слободан Милошевиќ“ или како што е именувана „Лола Боричи“ заедно со неговата навивачка група „Балисти“.
Муки и Заев биле потполно подготвени со големоалбанска иконографија и терористичка пропаганда, но за жал околностите не дозволуваа да присуствуваат на овој клучен наптревар за албанската репрезентација.

ИнфомаксНеофицијално дознаваме дека Муки бил исклучително разочаран поради актуелниот резултат, со кој Макеоднија добива еден бод во гости, а Албанија оста

loading...