Ја одби Македонија, сега „ГАЗИ“ за Србија!!!

Младиот и талентиран Марко Павловски, добро познат фудбалер на македонските љубители на фудбалот, играч кој неодамна доби повик за настап од нашата национална селекција но по долгото размислување, сепак се одлучи да настапува за Србија.19-годишниот Павловски е роден во Белград, неодамна имаше понуда испратена од селекторот на нашата национална репрезентација, Чедомир Јаневски, за настап за Македонија.
Сепак, младиот Павловски за српските медиуми изјавуваше дека „доколку добие шанса од српската селекција, нема да има никакви дилеми околу тоа за која селекција би настапувал“, па така ја одбра Србија.
Истиот играч, сега ја носи Српската во полуфиналето на Европското Првенство во Литванија, без пораз во групата „Б“ во која завршија како првопласирани, во конкуренција на селекции како Франција, Грузија и Турција.
Павловски постигна фантастичен погодок од слободен удар и така му донесе на српскиот национален тим нерешен исход против Франција од 1-1, со што оваа селекција освои бод, доволен за опстанок на првата позиција во групата.19-годишниот Павловски е роден во Белград, неодамна имаше понуда испратена од селекторот на нашата национална репрезен

Пронајдете не на следниве мрежи: