Ја силувал снаата пред внукот

Полицијата во Јагодина го уапсила Ж.Д. (62) поради сомневање дека ја силувал својата снаа (23) пред неговиот внук стар три години.
-Ја одвел во соба и ја фрлил на кревет. Ја соблекол и започнал да ја силува. Во еден момент се појавил нејзиниот тригодишен син, бидејќи несреќната жена врескала, но тој го избркал од собата. Кој знае што ќе се случело доколку полицијата не го добила анонимниот повик. – објаснува близок пријател на семејството.
Несреќната жена е одведена на преглед, а полицијата го привела нејзиниот свекор.
Според српските медиуми мажот веќе 10 месеци сексуално ја вознемирувал.
-Жената не сакала да го пријави тоа. Молчела и го трпела тоа. Дури кога полицијата го уапсила нејзиниот свекор, објаснила што и правел претходните месеци.
Притоа, мажот не сакал да признае дека ја силувал снаата. Засега е во 30 дневен притвор.
За жената е задолжен Центарот за социјални работи, кои следните денови ќе зборува со жртвата но и со нејзиниот сопруг.
Чудно во целата ситуација е што ни сопругот не забележал ништо во претходните месеци.Полицијата во Јагодина го уапсила Ж.Д. (62) поради сомневање дека ја силувал својата снаа (23) пред неговиот внук стар

Пронајдете не на следниве мрежи: