Ја силувал за да и го спаси животот?

Роџер Вилијам Кели од Јута, на крајот од мај ја силувал својата 29 годишна соседтка за да и го спаси животот. 
Американецот е обвинет за кривично дело силување додека неговата соседтка била онесвестена. Тој изјавил дека го сторил тоа за да и ја подигне телесната температура и да ја врати во живот. 
„Таа ноќ ја видов како лежи пред својот стан. Беше онесвестена и целосно накисната. Ја однесов во својот стан, ја легнав на креветот, и ја соблеков мократа облека. Меѓутоа, таа не се освести, а ниту температурата не и се покачи. Сексуален однос имав со неа за да ја загреам и вратам во живот. Меѓутоа ниту тоа не помогна. Во моментот кога се обидов да ја реанимирам со масажа на срцето, пристигна полицијата“, раскажува Роџер.
Тој на судењето изјави дека со сосетката чие име не е објавено и порано имал секс авантура, но дека таа инсистирала нивната тајна врска да се прекине.Роџер Вилијам Кели од Јута, на крајот од мај ја силувал својата 29 годишна соседтка за да и го спаси животот. 

Пронајдете не на следниве мрежи: